تلفن:                     26910251،26910253
تلفکس:                   26910249
مستقیم مدیریت:     26910243
ایمیل :                   Info@Shilalab.com
آدرس :  پاسداران،میدان هروی،خیابان وفامنش،خیابان مکران شمالی،جنب نان سحر،پ 11،ط 2،واحد6

کلید جواب دهی آنلاین

غربالگري ناهنجاريهاي جنيني در مادران باردار دابل – تريپل – کوادروپل مارکر

غربالگري ناهنجاريها به عنوان يک رکن اساسي و مهم درپيشگيري از بروز بيماريها بوده و ضامن نيل به تحقق شعار انسان سالم ، محور جامعه سالم مي باشد. چه آن که بروز بيماري در يکي از اعضاء خانواده باعث اختلال در امر سلامت و روال عادي زندگي ساير اعضاء مي گردد، لذا چو عضوي به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار.

در اين ميان انجام غربالگري در مادران باردار براي تشخيص و پيشگيري از بروز ناهانجاريهاي جنين يکي از روش هاي مهم و رايجي است که در ساليان اخير توجه جوامع پزشکي جهان را به خود جلب نموده و اثرات مهم اين اقدامات منجر به کاهش چشمگير مواليد داراي اختلالات ناتوان کننده و ارتقاء سطح سلامت خانواده ها و جامعه گرديده است.

اجزاء انجام يک غربالگري مطلوب شامل مطالعه دقيق پارامترهاي مادر و جنين توسط سيستم هاي آزمايشگاهي و سونوگرافي است. يعني سنجش دقيق و صحيح برخي پارامترهاي خوني توسط آزمايشگاه و اندازه گيري دقيق و صحيح برخي ارگانها و اندام هاي جنيني توسط سونوگرافي و نهايتا تشخيص وجود ناهانجاريها از طريق انجام آناليز آ​ماري توسط نرم افزارهايي که براساس اطلاعات گذشته جمعيت هاي مختلف قابليت تعيين ريسک ابتلاء جنين به ناهنجاريها را دارا مي باشد.

در بين اختلالات نسبتا شايعي که از اين طريق مي توان مشخص نمود، تريزومي 21

(سندروم داون )​ و اختلالات سيستم عصبي در جنين هاي مادران باردار از اهميت بيشتري برخودار بوده به صورت شايعتر مورد بررسي قرار مي گيرد.

چرا که اين ناهنجاريها غالبا منجر به تولد فرزند زنده و با اختلالات شديد مي گردد که درطي ساليان دراز در پيش رو سلامت افراد ، خانواده و جامعه را شديدا تحت تاثير قرار مي دهد .

خوشبختانه" آزمايشگاه تشخيص پزشکي شيلا "با دقت کامل آماده انجام آزمايشات غربالگري را که شامل دابل ، تريپل و کوادروپل مارکر مي باشد ، با نظر متخصصين دانشگاهي راه اندازي نموده ،آماده انجام اين خدمات مي باشد.